Skip links

Delme İşlemi Sonrası Bakım

Delim işleminden sonra kulaklarınıza iyi bakmanız, kulaklarınızın güzelliği ve sağlığı için son teknoloji ürünü hassas sistemlerimiz, en kaliteli delme küpelerimiz ve deneyimli kulak delme uzmanları kadar önemlidir. Yeni kulak delme küpelerinizin bakımı, kulak delindikten 24 saat sonra başlamak üzere günde en az iki kez uygun ürünlerle yapılmalıdır. Bu, enfeksiyonlardan veya diğer komplikasyonlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni Delinen Kulaklar İçin Bakım Önerileri

Yeni delinen kulaklarınıza bakmanın en iyi yolu nedir? Nelerden kaçınmalısınız? Kulağınızın kıkırdak bölgesini deldirirken dikkat edilmesi gereken özel durumlar var mı?

Eğer küpelerinize ve kulaklarınıza iyi bakarsanız ve delim sonrası bakım ürünleri kullanırsanız, kulak delme işleminden ve yeni küpelerinizden çok keyif alırsınız. İstatistikler, delim sonrası komplikasyonların ve enfeksiyonların açık ara en büyük sebebinin ihmal edilen delim sonrası bakım işlemlerinin ihmal edilmesinden kaynaklandığını göstermektedir. Aşağıdaki bakım tavsiyeleri, sorunsuz bir iyileşme sürecine ve komplikasyonları önlemenize yardımcı olacaktır.

 • Küpelerinize veya kulaklarınıza dokunmadan önce ellerinizi iyice yıkayın.
 • Kulağın delinmesinden 24 saat sonra başlamak üzere, delme küpelerini çıkarmadan her bir kulağın önünü ve arkasını günde en az iki kez bir STUDEX bakım ürünü (losyon, sprey veya jel) ile temizleyin. Bakım sonrası ürünü uygularken her küpeyi delikte ileri geri hareket ettirin.
 • Bakım işlemleri arasında kulaklarınızı kuru tutmaya çalışın.

 • Delme küpelerinin arkalıklarını çıkarmayın veya kulaklarınıza ve/veya küpelere gereksiz yere dokunmayın.
 • Küpeyi, iğnesi boyunca kulağa doğru geri itmeyin. Küpe arkalığı her zaman küpe iğnesinin üzerindeki çentikte olmalıdır. Bu şekilde, yeterli hava sirkülasyonu sağlanır ve böylece iyileşme sürecini hızlandırılmış olur. Bakım yaptıktan sonra her zaman küpelerin doğru konumda olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun. Kulağa çok sıkı oturan bir küpe enfeksiyona neden olabilir.

 • Küpeleri kulak memelerinizde en az 6 hafta aralıksız olarak bırakın (kıkırdak küpeleri için 12 hafta).
 • Kulak memeleri için 6 hafta ve kıkırdak için 12 hafta sonra, delim küpelerini çıkarabilir ve diğer iğne uçlu küpeleri sürekli olarak takabilirsiniz.
 • Delimden sonra kulak memesi için 5 ay, kıkırdak için 12 ay sadece çivi model küpeler kullanın, kancalı küpe kullanmayın. Küpe iğnesi, cerrahi paslanmaz çelikten veya diğer hipoalerjenik malzemeden yapılmalıdır. Sensitive by STUDEX veya STUDEX Select koleksiyonlarının tüm küpeleri kullanım için en ideal küpelerdir. Ayrıca güvenilir STUDEX iş ortağı mağazalarında gerçek altın küpeler gibi en kaliteli küpeleri de bulabilirsiniz. Kıkırdak bölgesi için halter modelleri öneriyoruz.
 • Saç spreyi, şampuan, sabun ve diğer kimyasalları kulak delme küpelerinden uzak tutun. Şampuandan sonra kulak temiz su ile durulanmalı ve ardından yukarıda açıklandığı gibi bir STUDEX bakım ürünü ile temizlenmelidir.
 • İlk anda hafif şişlik ve/veya kızarıklık oluşabilir – bu normaldir. Bakım talimatlarına uymanız koşuluyla, bu durum 48 saat içinde düzelecektir. İlerleyen zamanlarda herhangi bir şişlik, aşırı ağrı veya kızarıklık oluşursa hemen tıbbi yardım alın.

Kulak kıkırdağının yapısı gereği iyileşme sürecine ekstra özen gösterilmelidir. Kıkırdak bölgesinde açılan deliklerin iyileşmesi kulak memesine göre daha uzun sürer (3 aya kadar).

 • Kıkırdak için de ilk anda küçük bir şişlik ve/veya kızarıklık meydana gelebilir – bu normaldir. Bakım talimatlarına uymanız koşuluyla, bu durum 48 saat içinde düzelecektir. İlerleyen zamanlarda herhangi bir şişlik, aşırı ağrı veya kızarıklık oluşursa hemen tıbbi yardım alın.
 • Önemli: Kulak kıkırdağı delme işlemi sonrası komplikasyonları hafife almayın! Delim sonrası bakım prosedürlerini düzgün bir şekilde takip etmezseniz veya bir sorun olduğunda tıbbi tavsiye almazsanız, kulak kıkırdağında kalıcı yara izi oluşmasına sebep olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda tereddüt etmeyin – zamanında bir hekime başvurduğunuz için mutlu ve rahatlamış olacaksınız.

YENİ!!! STUDEX® Advanced optimum cilt bakımı için 2’si 1 arada delim sonrası bakım ürünü ve temizleyicidir.

 • Kulak memesi delimlerinde sadece 3 haftada ve kıkırdak delimlerinde sadece 8 haftada değiştirmenizi sağlar.
 • İçeriğinde toksik madde yoktur.
 • Cilt ph değerlerine uygundur.
 • Cildi yatıştırır ve sakinleştirir.
 • Daha hızlı iyileşme sağlar.
 • Antimikrobiyal koruma sağlar.
 • Cildi nemlendirir.
STUDEX ADVANCED 2-in-1 aftercare and cleanser

Sırrı nedir?

Bu devrim niteliğindeki delme işlemi bakım sonrası ürünü aynı anda hidrasyonu artırmaya ve cilt bariyerini desteklemeye yardımcı olan bir kimyaya sahip benzersiz bir hipokloröz teknoloji içerir. Yağsız olduğu için gözenekleri tıkamaz ve tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilir!

Tahriş edici veya toksik maddeler kullanmadan bu olağanüstü cilt hijyeni seviyesine ulaşmak, bu kadar harika sonuçlar veren şeydir. Yanma veya tahriş olmadan gözenekleri kapatır, böylece cilt güvenli ve hızlı bir şekilde kapatılır.

Gerektiğinde günde 2-3 kez uygulanan bir delme işlemi sonrası bakım ürünü olarak tavsiye edilir.

*Kozmetik ürün olarak listelenmiştir.

Delim Sonrası Bakım Ürünleri

STUDEX® Advanced (gelişmiş losyon), STUDEX® After Piercing Solution (losyon) and STUDEX® Piercing Care Gel (jel) kulaklarınızın delinmesinden 24 saat sonra başlayan bakımı için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünler ile yeni delinmiş kulaklarınızı enfeksiyondan korumuş olacaksınız. İyileşme sürecinde düzenli bakım için 100 ml tavsiye ediyoruz. Bu ürünler kulak delme uzmanınızdan temin edilebilir.