Skip links

Çocuklar İçin Güvenli Kulak Delme

Çünkü sizleri önemsiyoruz.

STUDEX® System75™ ile özellikle çocuklar için güvenli bir kulak delme çözümü sunuyoruz. Bu kulak delme sistemi son derece naziktir ve neredeyse sessizdir, böylece çocuğunuz kulakları delinirken korkmaz. Delme küpeleri ve küpe arkaları, kulak delme uzmanı elleriyle hiç dokunmadan doğrudan cihaza yerleştirebileceği steril kartuşlarda paketlenmiştir. Güvenli, hijyenik ve hızlı.

Çocuğunuzun kulakları için sadece en iyisi

Tüm STUDEX System75 delme küpelerimiz hipoalerjeniktir ve cilt dostudur. Klasik şekillerden, doğadaki sevimli motiflere veya masal karakterlerine kadar çocuklar için çok çeşitli sevimli küpe tasarımları sunuyoruz.

Küçük çocuklar ve bebekler için küçük kulaklara özel bir delim küpesi koleksiyonu geliştirdik: STUDEX® Kids Line.

Sizler için hangi tür küpeleri önerdiklerini ve mağazalarında hangi modellerin bulunduğunu öğrenmek için güvenilir STUDEX iş ortaklarına danışın.

Çocuğunuzun kulaklarını STUDEX®
ile nerede deldirebilirsiniz?

Ortaklarımızı seçerken azami özen gösteriyoruz ve buna büyük değer veriyoruz: kuyumcular, güzellik salonları, dövme ve piercing stüdyoları, kuaförler, doktorlar ve eczaneler. Tüm STUDEX iş ortakları iyi eğitimlidir ve size mükemmel, kişisel tavsiyeler sunarlar.  Çocuğunuz emin ellerde.

İl ve ilçe bilgilerinizi paylaşın

Çocuklar İçin Kulak Delme: Ebeveynler İçin İpuçları

Çocuğunuzun bir ömür boyu mutlu olması için

#1: Eğlenceli bir etkinlik haline getirin

Çocuğunuz delme küpelerini kendisi seçmeye dikkat ederse, delim işlemine daha az, güzel ışıltılı küpelere daha çok odaklanacaktır. Delme işlemini ifade etme şekliniz de önemlidir. “Delme” veya “tabanca” gibi korkutucu kelimelerden kaçının. Bunun yerine, “Küpelerini alalım” veya “Kulaklarına küpe takalım” gibi bir şeyler söyleyebilirsiniz. Kulak delme uzmanı “küçük bir küpe aleti” kullanır. (STUDEX System75 delme aletinin şekli bir tabanca gibi olabilir, ancak delme işlemi çok daha naziktir.) Bunu muhtemelen çocuğunuzla yaptığınız doktor ziyaretlerinden hatırlayacaksınız: Ne kadar küçük ve kısa bir işlem olsa da pek çok çocuk aşı olmaktan biraz korkar. Ancak aşı veya enjeksiyon yaptırmaya kıyasla, STUDEX System75 ile kulak delmek çocuklar için bile zar zor hissedilir.

#2: Düzenli bakım

İyi bir delme işlemi sonrası bakım son derece önemlidir. Ebeveynler, bu doğal olarak sizlerin sorumluluğunuzdadır. Lütfen delim sonrası bakım tavsiyelerimizi okuyun ve uygulayın. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak, kulaklarının hızla iyileşmesine nasıl yardımcı olabileceğini ona açıklayın. Küpe arkalıklarının (kelebekler) kulak deliğine çok yakın itilmediğinden daima emin olun. STUDEX System75, en baştan kulağa ideal mesafede (küpe iğnesinin ucundaki küçük çentikte) ayarlanmasını sağlar. Bu pozisyonu değiştirmediğiniz sürece kulak çevresinde yeterince hava dolaşabilecektir. Bu iyileşme sürecini destekler.

ear piercing for children
ear piercing for children

Kulaklar profesyonelce nasıl delinir: 12 adım

STUDEX® System75™ ile kulak delme işlemi kolay, güvenli ve tamamen hijyeniktir. Aşağıdaki 12 adım; STUDEX System75 ile profesyonel olarak kulak delme işleminin nasıl yapıldığını açıklamaktadır.

Adım 1

Kulak memesinin her iki tarafı da alkollü bir hazırlık mendili ile temizlenir. Alkolün kuruması için 30 saniye bekleyin.

Adım 2

Kulağın delineceği noktayı tam olarak işaretlemek için bir işaretleme kalemi kullanılır.

Adım 3

Uygun noktanın işaretlendiğini doğrulamak için aynaya bakın. İşaretleme daha sonra dikkatlice silinecek ve sadece küçük bir nokta ipucu bırakılacaktır.

Adım 4

Daha sonra, delici küpe ve arkalığını içeren kartuş çıkartılmadan, ambalajın kağıdı soyulur ve böylece sterillik devam eder.

Adım 5

Kartuş artık el değmeden, herhangi bir temas olmadan cihaza yüklenmiştir.

Adım 6

Kartuş düzgün bir şekilde cihaza takıldıktan sonra, blister ambalaj kaldırılır. Hiçbir aşamada ne küpeye ne de arkalığa dokunulmadı.

Adım 7

Delme küpesinin ucu, kulaktaki işaretle tam olarak aynı hizadadır.

Adım 8

Daha sonra kulak delme aletinin sapı sıkılır ve kulak, delme küpesi ile nazikçe delinir. Arkalık, kulak memesi ile arkalık arasında uygun mesafe kalacak şekilde aynı anda yerleştirilir.

Adım 9

Bu noktada kulak delme aleti serbest bırakılır ve aşağı doğru hafif bir hareketle çıkarılır.

Adım 10

Daha sonra blister paket, kolay çıkarılması için boş kartuşun üzerine yerleştirilir.

Adım 11

Artık kartuş çıkartılıp ve atılabilir. Bu şekilde steril delme işlemi tamamlanmış olur.

Adım 12

Son olarak kulak delme uzmanınız, delme sonrası bakım konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Kulağınız delindikten 24 saat sonra başlayarak, kulağınızda delinen bölgenin önüne ve arkasına günde iki kez düzenli olarak bir delim sonrası bakım ürünü uygulamalısınız.

Bu küçük kahramanın kulaklarını deldirmesini izleyin.

Küçük Kahramanlar:

STUDEX® System75™ ile Kulak Delme

Hikayeyi izle

Neden STUDEX® System75™?

STUDEX System75 ile çok yumuşak bir şekilde delim yapılır. Doku dostudur ve delim yapıldığı neredeyse hissedilmez.
Sistem hemen hemen sessizdir ve bu nedenle çocuklar için de oldukça idealdir.

Orijinal STUDEX® ürünlerini tercih edin

Kulak delme işlemi bir güven meselesidir ve hangi kulak delme sistemini ve delme küpesini seçtiğinize göre fark yaratır. Bu nedenle, sizin veya çocuğunuzun kulaklarını deldirirken, en yüksek kalite ve güvenliği aradığınızdan emin olun: Kulak delme uzmanınıza STUDEX System75 kullanıp kullanmadıklarını sorun. Aşağıdaki karakteristik özellikler, orijinal STUDEX markalı ürünleri tanımanıza yardımcı olacaktır.

Safe Ear Piercing with STUDEX

Kulak Delme Aleti

Orijinal STUDEX® System75™ cihazında kabartmalı bir STUDEX logo yazı tipi vardır. Orijinal STUDEX delim küpesi kartuşlarıyla birlikte bu sistem, güvenli ve sorunsuz bir delme işlemi sağlar.

Safe Ear Piercing with STUDEX

Kartuştaki Baskı

Orijinal STUDEX® System75™ delme küpesi kartuş ambalajı üzerindeki baskıda; STUDEX logosu, “SYSTEM75™” yazısı, küpe ve arkalığının sterilliğinin garanti tarihi yer alır. Bu genellikle 10 yıllık bir süredir. Delme küpesinin el değmeden takılmasına ek olarak, orijinal kartuşlar optimum delme işlemi sağlar.

Earring-Backs_STUDEX

Küpe arkalığı

Bütün orijinal STUDEX® System75™ delme küpesi arkalıklarının üzerinde kabartma olarak “STUDEX CLASSIC USA” yazısı bulunur.

Daha fazla bilgi

Sorular & Cevaplar

Kulak delme işlemi ve küpeler hakkında

Delim İşlemi Sonrası Bakım

Yeni delinmiş kulaklar için bakım önerileri

Malzeme Rehberi

Gerçek altın, titanyum, cerrahi paslanmaz çelik

Kullanıcı Yorumları

Ebeveynlerden ve diğer müşterilerden geri bildirimler

Piercing Systems for STUDEX System75

Kulak Delme

Sevimli tasarımlarla steril ve güvenli kulak delimi

Image credits
© Some of the children’s images are the property of their respective owners, used by STUDEX with image release for STUDEX media. “Testimonials” woman: © Yuri Arcurs/Fotolia; other images: © STUDEX of Europe GmbH or see the respective pages