Skip links

Yaz Takıları 2018: Meyveler, Flamingolar, Festival Stili

Evet, yaz! Nihayet geldi. Hava güneşli, sıcak, artık mola ve dinlenme zamanı. Bir yerlere seyahat etme, kumsalda veya havuzda takılma, havalı müzik festivallerine veya konserlere gitme, parti verme, nefis içeceklerin tadını çıkarma zamanı… Ve kesinlikle yaz görünümünüzü yeni yaz takılarıyla renklendirme zamanı.

Yaz Takı Trendi # 1: Meyveler

Bu sıcakta meyveden daha ferahlatıcı ne olabilir? Takı tasarımcıları da aynı şeyi düşünmüş olmalı ki sonuç olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli güzel meyve takıları var. Kiraz, çilek, ananas, karpuz ve limon yaz takıları için çok popüler.

Neyse ki STUDEX, ilk defa veya ek olarak kulak deldirmeyi ve ilk andan itibaren şık olmayı kolaylaştırıyor. STUDEX System75 kulak delme sistemi için bu sevimli hipoalerjenik kulak delme küpeleri ile soru, kulaklarınızı deldirip deldirmemeniz değil, kaç tane yeni kulak deliği yaptıracağınız olmalıdır. Bir sonraki parti, barbekü veya plaj gününüz için kiraz, çilek ve flamingo küpelerini Sensitive by STUDEX küpe koleksiyonundaki diğer sevimli havai fişeklerle birleştirebilirsiniz.

Lucky Eyes London meyve koleksiyonunda çok şirin modeller sunuyor kiraz, çilek, ananas ve elma kolyeler. Som gümüş ve pembe gümüş yaldızlı altından ve Kübik Zirkon ile yapılmıştır.

Cesur ve ışıltılı bir görünüm için Fransız moda takı tasarımcısı Shourouk Rhaiem koleksiyonunda öne çıkan bir dizi etkileyici meyveli parçaya şans verebilirsiniz. Çilek, kiraz, limon veya karpuz küpeleri Miyuki incileri ve/veya Swarovski kristalleri ile yapılmıştır. Shourouk’un takıları Sarah Jessica Parker, Jennifer Lopez, Michelle Obama veya Anna Dello Russo gibi ünlüler tarafından giyildi.

Summer Jewelry Trends
Summer Jewelry Trends

Yaz Takı Trendi #2: Flamingolar ve Plaj Teması 

Muhtemelen flamingo görselinin her yerde olduğunu fark etmemiş olamazsınız. Büyük tek boynuzlu -unicorn- at moda akımından sonra flamingo tek boynuzlu at modelinin izinden gitti ve günümüzün trend hayvan simgesine dönüştü. Flamingo havuz şamandıralarından giysi ve aksesuarlara kadar bu pembe kuş artık her yerde. Dikkatinizi çekmeye çalışan flamingo dekorları ve görselleriyle birkaç mağaza vitrininin önünden geçmeden alışverişe çıkmak zor.

Flamingo’nun yaz takıları için de favori bir motif olması büyük bir sürpriz değil. Flamingolar, ananas ve palmiye ağaçları ile birlikte son derece popüler.Blondie’s Designs (@blondiesdesigns) imzalı bu sevimli kolyeler mükemmel bir örnek. Jenison, MI, ABD’de bulunan bir tasarımcı, pandantiflerini esnek bir kafa bandına takıyor. “Böylece küçük kızlar onları kıramaz” diyor. Tüm yaş grupları için harika bir fikir.

Flamingo takılarının diğer güzel örnekleri: Viventy’den Magic Garden Koleksiyonundan flamingo kolye ve Pandora marka flamingo tılsımlar ve pandantifler, Thomas Sabo veya Nomination. Betsey Johnson süslü flamingo pandantifleri, kolyeler, küpeler ve valizlerle flamingo motiflerini kullanıyor. Rachel Miriam’ın kullandığı (@rachiechula) sevimli Betsey Johnson flamingo çanta instagramda karşımıza çıktı. .

Sahilden ilham alan diğer tasarımlar ise deniz kızları, denizatları, kum dolarları, denizyıldızı, deniz kabukları veya çapalardır.Los Angeles merkezli tasarımcıların muhteşem küpe kreasyonlarına bayılıyoruz. 1979’da merhum Lee Brevard tarafından kurulan House of Brevard, tasarımı özellikle Endless Summer Koleksiyonu dikkat çekiyor. Tasarımcının Mismatched Koleksiyonunda sunulduğu gibi, vintage görünümlü, el yapımı 18 ayar altın (750) veya 14 ayar altın (585) halkalar üzerindeki som gümüş takılar da kişisel bir ifade için harika bir şekilde tasarlanmış ve uyumlu görünüyor.

Yaz Takı Trendi #3: Festival Stili 

Müzik festivallerinde ve konserlerde popüler olan semboller kafatasları, barış işaretleri, tek boynuzlu atlar ve haçlardır. Brevard tasarımı Rock’n’Roll Koleksiyonu, hem sanatçılar hem de müzik severler için mükemmel olan çarpıcı yüzükler, küpeler, kolyeler ve bilezikler içerir. Steven Tyler (Aerosmith), Axl Rose (Guns ‘n’ Roses), Stevie Nicks, Bruce Springsteen, Bonjovi, Richie Sambora (Bonjovi), Madonna, Cher, Joni Mitchell, Whitney Houston, Tommy Lee (Mötley Crüe) gibi müzik efsaneleri tarafından kullanıldı. Brandon Boyd (Incubus), The Pointer Sisters ve daha pek çoğu, Brevard takıları ile rock’n’roll yaşam tarzını ve L.A. kültürünü temsil ediyor.

Brevard’ın stüdyosundan çıkan ilk tasarımlardan biri ve hâlâ en popülerlerinden olan ikonik Tiny Signature Cross. Ayrıca Kübik Zirkonya ile süslenmiş gümüş Pavé Barış Yüzüğünü de seviyoruz. Cinq Haçı ve Horus’un Gözü tasarımını birleştiren 18 ayar altın (750) Acre Kolye ve som gümüş ve 18 ayar altından Tiny Only Para Zinciri içeren İki Renkli Acre Kolye ile sevimli bir uyumu var.

Brevard gibi Los Angeles’da kurulan STUDEX; STUDEX System75 ürün grubunda kafatası motiflerinden tek boynuzlu ata ve barış işaretine kadar bazı festival tarzı delme küpeler sunuyor. Kalabalığın içinde öne çıkmak isteyen herkes için mükemmel aksesuarlardır. Bu tasarımlar, yıldızlar, kalpler veya ateş topları gibi diğer STUDEX küpelerle birlikte harika görünecektir. Yakınlarınızda bir STUDEX iş ortağı mağaza bulmak için tıklayın.

Summer Jewelry Trends

Image credits
Header image: girl: Chris Njuyen/Unsplash, background: David Lazcano/Unsplash,
Image #1: Jason Blackeye (@jeisblack)/Unsplash,
Image #2: Brooke Lark (@brookelark)/Unsplash,
Image #3: Lucky Eyes London (@luckyeyeslondon),
Images #4, #9 and #10: STUDEX of Europe GmbH,
Image #5: Vicko Mozara (@vicko)/Unsplash,
Image #6: Blondie’s Designs (@blondiesdesigns),
Images #7 and #8: House of Brevard, designer: Lee Brevard / House of Brevard (@houseofbrevard), Image #7: product photographer: Scott Crawford (@scoiii), Image #8: photographer: Anthony Wedding (@thatdirectoraj), model: Angie Simms (@angiesimms)