Skip links

Tek Boynuzlu At Modası: Hiç Bitmeyecek Gibi

Nereye bakarsanız bakın, tek boynuzlu at tutkusundan kaçış yok. Tek boynuzlu at modası yeni olmasa da oldukça kalıcı: Tek boynuzlu at motifli olarak var olmayan hiçbir şey yok gibi görünüyor. Bardaklar, giysiler, akıllı telefon kılıfları, kozmetik ürünler, yiyecek ve içecekler gibi — tek boynuzlu at motifli ürünler çok talep görüyor. Takılar da buna dahil tabii.

Dünyanın önde gelen kulak delme sistemleri ve cilt dostu küpe üreticisi STUDEX, tek boynuzlu at modasına yanıt verdi. STUDEX System75 ile hipoalerjenik tek boynuzlu at motifli küpeler üretiyor. Aynı zamanda Sensitive by STUDEX koleksiyonunun bir parçası olan aksesuar küpeler de sunuyor. Tek boynuzlu at küpeler genellikle, parıldayan yıldız şeklindeki küpe modelleriyle birlikte, kulak başına birden fazla küpe kombinasyonunun bir parçası olarak tercih ediliyor. Sonuçta yıldız tozu ve tek boynuzlu atlar birbirine aittir.

Unicorn Trend

Tek Boynuzlu At Modası: Tek Boynuzlu Atlar Neden Bu Kadar Popüler?

Birçok kişi Tek Boynuzlu At motifini mitolojik tanımından dolayı seviyor ve kendilerini bu efsanevi yaratıkla özdeşleştiriyorlar. Tek boynuz at büyülü bir yaradılışa sahiptir ve saf iyiliği temsil eder. Tek boynuzlu atlar bir yaşam tarzı konusu olduğundan, tüm yaş gruplarını kapsar. Bazı insanlar için gerçek dünyadan kaçışı simgeleyen bir figürdür.
Türk mitolojisinde tek boynuz: Kilin, Türk ve Altay mitolojisinde yer alan boynuzlu attır. Çoğu zaman tek boynuzlu olarak tasvir edilir. Boynuz gücü simgeler. Sözcük, güç ve toprak, çamur anlamlarını taşır. Tek boynuzlu at modası bu yüzden özel olmayı ve nadirliği temsil eder. Işıltı ve parlaklık bir arada temsil edilir. Bir grup insan için ise gerçek dünyadan hayal dünyasına bir yolculuk; büyülü çocukluk hikâyelerine dönüş olarak algılanır.

Earring and Ear Piercing Trends 2018

Yetişkin ve Çocuk Tek boynuzlu At Hayranları:

Tek boynuzlu at ve yıldız tozu küpelerin modası 2018 yılında da devam edecek. Bu moda hiçbir zaman bitmeyecek. Bu nedenle siz nerede olursanız olun dünyanın ışıldamasına izin verin. Tek boynuzlu küpeler size ve sevdiklerinize güzel bir hediye olsun. Hep çocuk kalın.

Yukarıdaki resimler (soldan sağa): 1. Tek boynuz , 5.5 mm; 2./3. Parlak yıldız, 6,5 mm, 2. beyaz, 3. beyaz, altın kaplama, ayrıca kırmızı; 4. Kübik Zirkon , 5 mm, yıldız kesim, pembe, Tırnaklı, ayrıca beyaz ve / veya altın kaplamalı (Hassas); 5. Alev topu, kristal, 4.5 mm, aynı zamanda AB kristalinde, gül, akuamarin, tanzanit, kapri mavisi ve 6 veya 8 mm ; 6. Nisan kristali, 2 veya 3 mm, çerçeve ayarı, ayrıca altın kaplamalı; 7. Kübik Zirkon, 2, 3 veya 4 mm, Tırnaklı altın kaplama. 1.-7. Malzeme: Cerrahi paslanmaz çelik, altın kaplamalı, 6./7. Ayrıca 14 ayar veya 18 ayar gerçek altın veya rodyum kaplı (beyaz).

Image credits
Header image: © Jonathan Borba/Unsplash; other images: © STUDEX of Europe GmbH