Skip links

Sevgililer Günü Hediyesi: Hediye Rehberi

Sevgililer Günü‘nde eşinize veya sevgilinize ne hediye edeceksiniz? Ya da ne hediye etmemelisiniz!
Hadi bir bakalım: Romantik, düşünceli, ve hatırlanacak bir şey olmalı, sevdiği ama mutlaka kendisi için ihtiyaç duyarak almayacağı bir şey olmalı.

Kozmetik, Parfüm ve Makyaj Malzemesi

Makyaj malzemesi biraz zordur çünkü kişiye özel tercih unsurlarını fazlasıyla içerir. Hangi renk, hangi marka vs. Hassas bir cilde sahip olabilir veya mat yerine parlak bir ruj veya likit yerine normal bir göz kalemi tercih edebilir. Çoğu durumda makyaj denenmesi gereken bir şeydir. Parfüm de neredeyse aynı derecede tercih etmesi zor bir üründür. Eğer neyi sevdiğini biliyorsanız, ona yeni bir şey vermiyorsunuz demektir. Daha çok kullandığı bir ürünün yenisini almak anlamına geliyor. Yanlış kokuyu seçerseniz de onu kullanmaktan hiç hoşlanmayacaktır.

  • İpucu #1: Parfüm ve makyaj malzemesinden uzak durun. Bunun yerine vücut losyonu, duş jeli gibi şeyler olabilir. Bunların yanına doğal bir sünger alarak set şeklinde hediye verebilirsiniz.
Valentine’s Day Gifts for Her – A Gift Guide
Valentine’s Day Gifts for Her – A Gift Guide

Kıyafet, Ayakkabı ve Aksesuar

Çoğu durumda giysi ve ayakkabı denenerek alınması gereken ürünlerdir. Ölçüsünü bilerek alacağınız ürünün bile uymama ihtimali vardır. Aksesuar iyi bir fikirdir ama ne seçtiğinizden emin olmalısınız.

  • İpucu #2: Güzel bir çanta birçok kadının listesinin başında gelmektedir. Sadece tam olarak ne tür bir model seveceğini biliyorsanız bir çanta seçin. Eğer emin değilseniz, güzel bir cüzdan almayı deneyin. Listede üçüncü sırada bir fular, şal, atkı veya eşarp olabilir.

Takı

Sevgililer Günü hediyesi olarak takı romantik ve lüks bir dokunuşu birleştirir. Neyi seçerseniz seçin kız arkadaşınız bunu daima özel bir hediye olarak hatırlayacaktır. Kolye, bilezik veya küpe seçenekleriniz vardır. Ama sevgililer gününde nişanlanacaklar için en iyi hediye şüphesiz güzel bir yüzük olacaktır.

  • İpucu #3: Küpe Küpe güzel bir seçenektir. Bir bayanın küpe ihtiyacı ve koleksiyonu hiçbir zaman bitmez. Ama bunun için ucuz bir küpe yerine seveceğinden emin olduğunuz hipoalerjenik, şık tasarımlı STUDEX Sensitive küpeleri tercih etmelisiniz.
Valentine’s Day Gifts for Her – A Gift Guide

Güzel Bir Akşam Yemeği ve Diğer Etkinlikler

Hediye ile birleştireceğiniz güzel bir akşam yemeği veya özel bir piknik anılarınızda unutulmaz şekilde yer alacaktır. Gideceğiniz yer daha önce gitmediğiniz özel bir restoran olmalıdır. Nereye gideceğinizi söylemeyin yalnızca akşam yemeği için özel giyinmesini söyleyin. Bu partnerinizde heyecanlandırıcı bir macerayı hissettirecektir. Bunun yanı sıra bir güzellik merkezi, güzel bir otelde bir sağlıklı yaşam için bir hafta sonu, spa ziyareti veya bir konser bileti de harika fikirler olabilir.

  • İpucu #4: Her şeyden önemlisi, onunla harika bir gün geçirdiğinizi ona hissettirmenizdir.

Birkaç Tane de Yapılmaması Gerekenler

  • İpucu #5: Çok pratik hediyelerden tamamen kaçının. Ev dekorasyon malzemesi veya evle ilgili bir şey kesinlikle almayın.
  • İpucu #6: Eğer hediye çeki verecekseniz çok şık bir şekilde el yapımı ile paketlenmiş olmalı. Sıradan plastik hediye kartları bayağı gözükecektir.
  • İpucu #7: Ona ne istediğini asla sormayın. Sevgililer Günü’nden haberiniz yokmuş gibi davranın. Hediyenin veya etkinliğin bir sürpriz olmasını sağlayın.
  • İpucu #8: Hediyeniz ne olursa olsun yanında el yazınızla yazılmış bir kart kesinlikle olmalıdır.

Image credits
Header image:  © GTeam/Fotolia; image #1: © Nobilior/Fotolia; image #2: © Voyagerix/Fotolia; images #3-6: © STUDEX of Europe GmbH; image #7: © Minerva Studio/Fotolia