Skip links

Inhorgenta Münih 2013: Neon Modası Trend Oldu

85 ülkeden yaklaşık 30.000 ticari ziyaretçi, 22-25 Şubat 2013 tarihleri ​​arasında Inhorgenta Münih’i ziyaret etti. Toplam 1.237 katılımcı, bir önceki yıla göre yüzde dokuz artışla en son koleksiyonlarını sergiledi. Ticaret fuarı, uluslararası cazibesini daha da güçlendirmeyi başardı; tüm ziyaretçilerin üçte biri ve tüm katılımcıların neredeyse yarısı, mücevher, saat ve yaşam tarzı alanlarında uygun fiyatlı lüksü deneyimlemek veya sergilemek için yurt dışından Münih’e geldi. Bu yıl ticaret fuarı 40. yılını kutladı ve yeni bir yaşam tarzı olarak “Trendler ve Gelecek” salonu açıldı.

Inhorgenta’da görüldüğü gibi, geçen yıl ilkbahar/yaz defilelerinde podyumlarda ortaya çıkan bir trend, 2013’te saat ve mücevher endüstrisinde neon renkler ön plana çıkıyor. Geçen sene kendini 1980’li yıllara dönmüş gibi hissederek gözlerine inanamayanlar şaşıracak. Neon sarısı, yeşil, fuşya, pembe, mavi, kırmızı veya turuncu vurgulu mücevherler, saatler, çantalar veya ayakkabılar bir yandan daha sade kıyafetler, diğer yandan canlı neon renklerle tasarımcı modasını harika bir şekilde tamamlıyor.

Inhorgenta Münih’te neon modasını yaşayan mücevher tasarımcıları ve satıcılardan bazı örnekler:

Yeni “Trendler & Gelecek” salonu B3, Lizas neon renkli bileklikler de dahil olmak üzere qudo ve Lizas koleksiyonlarını sergiledi. Salon C1’deki A. Ruppenthal standında, neon yeşili ve turuncu renklerde parıldayan değerli taş zincirler. STUDEX Europa A2 salonunda, özellikle kulak delmek için tasarlanmış yeni neon delim küpe koleksiyonunu sergilendi. Eulit’in B2 salonunda sergilediği Trollbeads‘in çok sayıda rengi, neon renklerinden de adil bir pay aldı.

Neon modası, saat üreticileri ve satıcıları arasında daha da belirgindi:

B3 salonunda, Pranda & Kroll, Baldessarini saat koleksiyonundaki en son yenilikleri neon yeşili vurgularla gösterdi. Salon A1’de M&M Uhren, siyah paslanmaz çelik kasalarıyla kontrast oluşturan çeşitli neon renklerde saat kordonları ve detaylarıyla Color Blocking Serisini sundu. M&M, bu saatlerle takım olan yüzükler de piyasaya sundu. Marc by Marc Jacobs serisindeki saatler ve albu.con’un sunduğu ice-watch serisinin renk cümbüşü de göz alıcıydı.

Stil ipucu: Birkaç mücevher parçasını bir saatle birleştirin. Renkli saç telleri veya gölgeli saçlar, oje ve neon renklerde makyaj mükemmel uyum sağlar. “Neon Trend 2013” pinterest sayfamızda bazı örnekler bulacaksınız:

Moda piyasasından, Oscar de la Renta, Versus ve ayrıca Versace, Proenza Schouler, Simone Rochas ve Matthew Williamson neon renklerin ne kadar harika görünebileceğini gösteriyor (bazı örnekler “Neon Trend 2013”) . Benim favorilerim neon pembe topuklu ve neon turuncu bağcıklı bu mavi ayakkabılar.

Image credits
Header image: © Michael Kemp/Unsplash; other images: see image captions