Skip links

2012 Küpe Modelleri

Şu anda hangi küpe stilleri talep görüyor? 2011’den hangi trendler 2012’de sokak stili olarak geri dönecek? Sonbahar/Kış koleksiyonlarında ilgi uyandıran nedir? 2012’de hangi küpeler “trend”?

Bir kez daha yılın modası oldukça çeşitli – bu, aksesuar takıları kadar kaliteli ve lüks takılar için de geçerlidir. Mücevher tasarımcılarıyla, podyumda, kırmızı halıdaki ödül törenleri ve ünlü etkinliklerinde, moda ve mücevher bloglarında, Etsy gibi mağazalarda veya sokak stilinde: Bazı trendler çoktan belirlenmişken, diğerleri 2012 yılının geri kalanı için merakla bekleniyor.

1. Işıldayan küpeler: “Göz kamaştırıcı.”

Her şık kıyafet, güzel küpelerle tamamlanmalıdır. Uzun gece elbiseleri, iş kıyafetleri ve daha sportif tarzlar için farklı modeller seçilebilir. Kısacası, küpelerinizi doğru seçmelisiniz. Pek çok kadın ve erkek de küpeleri sever çünkü çok çeşitlidirler. Modaya daha fazla önem verenler ayrıntılara dikkat eder ve biraz ışıltı ister. Stiller de değişir. İnci iğneli küpeler asla eskimeyen gerçek bir klasiktir. Aynısı yuvarlak veya kare pırlanta küpeler için de geçerlidir. Sentetik incili veya Kübik Zirkonlu küpeler, cilt dostu, hipoalerjenik malzemelerde bile ekonomiktir. Çiçek, yıldız ve kalp şekilleri çok popüler. Bazı ülkelerde doğum taşları favoriler arasındadır. 18 karat (750) altın veya 14 karat (585) altın saplamalar çarpıcı görünüyor. Elmas saplamaları seven ünlülere örnek olarak Halle Barry ve Sandra Bullock verilebilir. Kuyumcu, gerçek altın, gümüş veya pırlantadan yapılmış en kaliteli takıları aramak için harika bir yerdir.

2. “Büyük olan güzeldir.”

Film ve müzik yıldızlarından ve realite TV şovlarından ünlülerden alınan ilhamla, bir şey net görünüyor: Etkileyici bir giriş, iyi bir izlenim bırakmak için şık küpeler gerektiriyor. Tasarımlar giderek daha abartılı hale geliyor. Malzemeler, şekiller ve renkler de farklılık gösteriyor. Aşağıdaki 3 – 6. maddelerde ele alacağımız çeşitli trendler var. Ekstra büyük küpelerin gerçekten göz alıcı olması önemlidir. Başka küçük mücevherlerle birleştirildiğinde çok iyi görünürler. Tüm gün takılamayacak kadar ağır olduklarından ve giysilere veya diğer nesnelere kolayca takıldıklarından, özellikle özel günlerde etkileyici ve büyük küpeleri takmak iyi bir fikirdir.

3. Tüy küpeler

Gerçek ve yapay kuş tüyleri, geçen yıldan bu yana birçok kadının kulağını şimdiden süsledi. Tavus kuşu tüyleri, kahverengi, siyah ve beyaz gibi doğal toprak renklerinin kombinasyonları ve parlak pembeye renkler de popüler. İşin iyi yanı, kuş tüyü küpeler hafif olmasına rağmen büyükler. Görünüşe göre insanlar tüy küpeleri ya seviyor ya da nefret ediyor. İlk etapta onları hiç sevmeyenlerin sayısı düşüş eğilimi göstermekte hızlı olsalar da, kitleler bu yeni modaya hızlı benimsemiş görünüyor. Miley Cyrus, Drew Barrymore ve Paris Hilton‘un bu tür küpeler taktığı görülüyor. Örneğin kuş tüyü küpeler Claire’in mücevher zinciri koleksiyonunun bir parçasıdır.

4. Büyük halkalar: elmas kesim veya büyük incili küpeler

Sade ama büyük halka küpeler uzun süredir moda. En iyi örnek kesinlikle dev çember küpeleri olmadan nadiren görülen Jennifer Lopez‘dir. Bu başka bir kitlesel eğilim. Bazıları hala düz altın, gümüş veya cerrahi çelik halka küpeleri tercih ediyor. Ancak çarpıcı bir şekilde dekore edilmiş halkalar kesinlikle trend, daha geniş olanları ve elmaslar, kübik zirkonya ya da sentetik taşlarla süslenmişlerdir. Çeşitli malzemelerden yapılmış birkaç büyük inci ve ince halkalara geçirilmiş küpeler de çok moda.

5. Avize küpeler: Romantizm’den Arap Gecelerine

Avize küpeler retro bir trend. Çok kadınsılar ve sanki bir rüyadan, farklı bir zamandan veya uzak bir dünyadan geliyorlar. Eski moda görünebilirler, ancak çoğu durumda değildirler. Damla şeklindeki değerli taşlar veya çeşitli renklerde sentetik taşlar ile gümüş veya altının kombinasyonları sıklıkla görülür. Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Uma Thurman ve Nicole Kidman kadınlıklarını avize küpelerle vurgulayanlar sadece bir kaçı.

6. Püskül küpeler

Büyükannelerimizin oturma odasındaki perdelerden hatırladığımız püsküller bir dönem modada çeşitli formlarda kullanılmıştır. Küpelerde püsküller omuz hizasında veya daha uzun olabilir. Tek tek iplikler ipekten yapılabilir, bazen üzerine inciler dizilir, bazen küçük gümüş zincirler, bazen de deri şeritlerden yapılır. Natalie Portman kırmızı halıda mor ve gümüş renkli püskül küpelerini taktı, Kate Hudson beyaz ve gümüş küpeleri ve Rihanna altın ve gümüş küpeleri seçti. gümüş. Bijou Brigitte bu tarzda küpeler sunuyor.

7. Cool elegance

Siyah veya antrasit ve gümüşe odaklanmak da yükselen bir moda. Bunun için kullanılan malzemeler örneğin hematit, oniks ve gümüştür. Christ, Rockberry veya Danimarka mücevher markası Pilgrim, bu tarzın temsilcileridir.

Image credits
Header image: © Dmitry Fisher/Fotolia