Skip links

Küpe ve Kulak Delme Küpesi 2017 Modası

Bu yıl hangi küpe ve kulak delme trendleri bekleniyor? Yenilikler neler? Haydi 2017 yılının yeni tasarımlarıyla başlayalım:

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #1: Cazibeli Bir Dokunuş

Sadece kutlamalarda veya hafta sonları değil, her gün kulakta biraz parıltı bu yıl moda olacak. Sonuçta, bugünün özel bir gün olup olmayacağına karar vermek sizin kararınız. STUDEX System75, cerrahi paslanmaz çelikten veya altın kaplama olarak tasarlanan yeni parıltılı kalp veya yıldız modeller gibi ışıldayan küpeler ile kulak delme işlemi yaptırabilirsiniz.

Earring and Ear Piercing Trends 2017
Earring and Ear Piercing Trends 2017

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #2: Çocukların Hayallerinin Gerçekleştiği Yer

Kulak delme işlemini ilk kez yaptıracak çocukların ilk küpe tercihleri genelde peri masallarındaki karakterler veya doğa motifleridir. Bu tasarımların harika görünümlerinin yanı sıra her birinin etkileyici bir hikayesi vardır. Mesela ayılar, uğur böcekleri, prenses taçları, papatyalar, kelebekler veya çok nadir bulunan tek boynuzlu atlarla ilgili hikayeler… Bu nedenle kulak delme işlemi yapan birçok iş ortağımız cilt dostu bu yeni tasarımlarımızı tercih ediyor.

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #3: Takımyıldızlar

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi takımyıldızı kulak delme, ilk olarak ABD’de ortaya çıkan bir moda akımıdır. Her kulağa birden fazla küpe takma şeklindeki köklü mega akımla zincirleme olarak kulaklar bütünüyle birer sanat eserine dönüşüyor. Takımyıldızı görünümü elde etmek için kulakta yıldız, gezegen veya ay şeklindeki modeller bir arada takılıyor. Bu yüzden bu tür küpe tasarımları bu yıl çok talep görecek.

Earring and Ear Piercing Trends 2017
Earring and Ear Piercing Trends 2017

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #4: Yılın Rengi Yeşil

Pantone Renk Enstitüsünün açıklamasına göre açık yeşil ve yeşilin tonları 2017 yılının rengi olacak. Bu takı ve mücevher dünyasını da tabiî ki etkileyecek. Pantone’nin açıklamasına göre bu renk baharın ilk günlerini, doğanın uyanışını, insanlarda kişisel tutkuları ve canlılığı temsil ediyor. Tercihini bu yönde yapacaklar için STUDEX’in hipoalerjenik yeşil tasarımlı küpelerini öneririz.

Bu tasarım trendlerine ek olarak, aşağıdaki tüketici davranışları 2017 yılında küpe pazarını etkileyecek:

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #5: Deneme Küpeler ve Çoklu Alışveriş

Tüketiciler yeni küpeler seçerken karar vermelerine yardımcı olacak araçları kullanmayı seviyor. Küpeler mağazada hijyenik nedenlerle denenemediğinden, küpelerin doğrudan kulağa tutulabildiği şeffaf mandallar üzerinde numune küpeler popüler hale geldi. Tüketiciler ayrıca bir seferde birkaç çift küpe satın alma eğiliminde oluyorlar. Bu özellikle kulaklarını veya çocuklarının kulaklarını ilk kez deldirenler için geçerlidir. Bu grup, kulak memeleri altı hafta sonra iyileştiğinde aralarından seçim yapabilecekleri çeşitliliğe sahip olduklarından emin olmak için hemen ek tasarımlar seçmeyi tercih ediyorlar.

Earring and Ear Piercing Trends 2017

2017 Yılı Küpe ve Kulak Delme Küpesi Modası – #6: Tatil Dönemleri

Birçok ülkede tüketiciler okul tatillerinde kulaklarını deldirmeyi tercih ediyor.

Image credits
Header image: woman: © Shine Tang/Unsplash, leaves background: © Denis Agati/Unsplash, leaves foreground: © daraspong-chomkwan/Unsplash, earrings: © STUDEX of Europe GmbH; other images: © STUDEX of Europe GmbH