Skip links

Kış Aylarında Kulak Deldirme İpuçları

Soğuk havalar gelmek üzere, kışlıkları hazırlama zamanı yaklaşıyor

…yün şapkalar, kulaklıklar, uzun şallar ve kalın kazakları hazırlayalım. Dışarısı ne kadar soğuk olursa, kendimiz o kadar sıcak ve kalın giyiniriz. Özellikle boyun ve kulaklarımızı sıcak tutmaya özen göstermeliyiz.

Eğer küpe takıyorsanız, kış mevsimi her zaman o kadar kolay değildir. Uzun küpeler eşarplara ve şallara takılmayı sever. Ayrıca kışın çeşitli başlıklar takarken ve çıkarırken küpelere dikkat etmeyi de unutuyoruz.

Kulaklarınız ve küpeleriniz zarar görmeden kışı bu şekilde geçirebilirsiniz:

  • Çivi model küpeleri daha sık kullanın çünkü bunlar eşarplarınıza, şapkalarınıza veya kazaklarınıza kolayca takılmaz.
  • Zarar vermemeleri için küpelerinizi kazak giydikten sonra takın.
  • Kulaklarınıza delim sonrası bakım ürünlerimizden uygulayın, çünkü küpeleriniz eşarbınıza ve kazaklarınıza takılırsa kulak memeleriniz yırtılmaya başlayabilir. Bazen bu yırtıklar o kadar küçüktür ki neredeyse fark edilmezler. Enfeksiyon oluşabilir. Bakım ürünlerinin kullanılması bunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Kış ayları kulaklarınızı deldirmek için iyi bir zaman mı?

Bir zamanlar kışın kulak deldirmek kötü bir fikir olarak kabul edilirdi. Aslında hiçbir zaman bunun çok iyi bir açıklaması yoktu. Kulaklarınızı yılın herhangi bir zamanında deldirebilirsiniz. Ayrıca soğuk, yeni delinmiş kulaklar için oldukça rahatlatıcı olabilir. STUDEX System75 kullanan bir satıcı seçerseniz, zaten kulaklarınız delinirken neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz. Yani kulak deldirmek için ne kış aylarını beklemeye ne de ondan kaçınmaya gerek vardır.
Eğer içinizden geliyorsa, devam edin ve kulaklarınızı istediğiniz mevsimde deldirin.

Image credits
Header image: © Aaron Burden/Unsplash; plants: © Andrea Windolph/Unsplash; other images: © STUDEX of Europe GmbH