Skip links

Çocuklar İçin Kulak Deldirme: Yaz Tatili Mükemmel Zaman

Yaz tatili, perakendeciler için satışların düşmesi anlamına gelebilir, çünkü bu dönem birçok insan tatile gider. Bazı hizmetler ise yaz aylarında yoğun talep görmekte ve tüketicileri mağazalara çekmektedir. Çocuklar için kulak delme bu listenin başlarında yer alıyor.

Kulak Deldirme İçin Yüksek Sezon

Dünyanın önde gelen kulak delme sistemleri ve küpe üreticisi STUDEX Europa Genel Müdürü Juergen Weiss, “earpiercing.biz web sitemiz aracılığıyla, çevrelerindeki STUDEX iş ortakları hakkında yıl boyunca tüketicilerden gelen birçok soru alıyoruz. Okul yaz tatillerinde, sorguların sayısı her zaman önemli derecede yüksektir” diyor. “Geçen bahar tatili bize sorgulamalarda yeni bir aylık rekor getirdi, ancak bunun yaz aylarında açık ara artacağını düşünüyoruz. Yaz için ve özellikle Temmuz ve Ağustos ayları, kulak deldirme için mutlaka yüksek sezonumuzdur.”

STUDEX, tüketicilerin kulak deldirmeleri için yakınlarında bir STUDEX iş ortağı bulmalarına yardımcı oluyor. STUDEX System75 ile kulak delme ve hipoalerjenik kulak delme küpelerinin yanı sıra normal STUDEX küpeler de sunar. STUDEX Satış ve Pazarlama Müdürü Corinna Selzle’ye göre, bu hizmetten en sık yararlananlar arasında, çocuklarının ilk küpe dileklerini gerçekleştirmek isteyen ebeveynler yer alıyor.

“Kulak delme hizmetleri sunan perakendecileri, uzman tavsiyeleri ve hizmetleriyle özel bir katma değer sunduğunu kanıtlıyor, çünkü bu, kimsenin internetten sipariş verebileceği bir şey değil,” diye belirtiyor Juergen Weiss. “Tüketiciler özel bir mağazaya ayak basar basmaz, ziyaretlerinin gerçekten buna değdiğini hemen anlıyorlar.”

Ear Piercing for Children: Summer Break Is the Perfect Time

Yaz Aylarında Talep Patlamasının Nedenleri

Corinna Selzle, “Birçok insan için okul tatilleri, çocuklar için yeni küpelere ve günlük bakım rutinine alışabilecekleri, kulak delmek için en ideal zamandır” diye açıklıyor. “Birçok ebeveynin, çocuklarının yeni kulak delme küpelerinin bakımını nasıl yapacaklarını öğrenmek için zaman ayırmaları daha uygundur. Ayrıca okulda beden eğitimi konusunda daha az endişelenmeleri gerekir.* Yazdan sonra çocuklar okula dönene kadar kulakları iyileşir.”
(*Ayrıca yeni kulak deliminden sonra yüzmek ve tatile gitmek hakkında ayrıntılı bilgi için yaz ayları için ipuçları yazımızı inceleyebilirsiniz.)

İki Hedef Grup: Anaokuluna Giden Çocukları Olan Ebeveynler ve Gençler

Yaz tatilinde kulak delme patlaması, özellikle iki hedef gruptan kaynaklanmaktadır: Bir yandan, anaokulu ve ilkokula giden öğrencileri olan ebeveynler, çocuklarının okulun ilk günü veya bir sonraki sınıfa başlarken takacakları küpe isteklerini yerine getirmek için güvenilir mağazalar ararlar. Hipoalerjenik ve cilt dostu olması gereken en kaliteli küpeleri özellikle sorguluyorular. Bu nedenle en sevdikleri malzemeler gerçek altın veya cerrahi paslanmaz çeliktir. En popüler tasarımlar çiçek ve kelebek şekilleridir; toplar veya yuvarlak taşlı klasik küpelerdir.

Öte yandan, kulak başına birden fazla küpe daha da popüler hale gelen bir trend olduğundan, gençler ek kulak delimi yaptırmak için yaz tatilini bekliyor. Yazdan sonra okula döndüklerinde, yeni küpe kombinasyonlarıyla parlamak gençler için daha cazip olmaya başladı. STUDEX’e göre, gençler genellikle kulak delme konusunda küçük çocuklara göre biraz daha endişeliler. Bu nedenle, bu sistemin çok nazik ve az hissedildiğini iyi bildiklerinden, genellikle STUDEX System75’i kullanan mağazalara gitmek isterler. En sevdikleri tasarımlar ışıltılı “Fireball – Ateş Topları”dır.

Ear Piercing for Kids: Summer Break Is the Perfect Time

Özetle: Bir Çiçekle Yaz Gelmez, Ama Yeni Bir Çift Kulak Delimiyle Gelir!

İster bu yaz tatile gidiyor olun, ister tatilde evde oturun: Çocuğunuzun veya kendi kulaklarınızı deldirmenin tam zamanı.

Image credits
Header image: © STUDEX of Europe GmbH; image #1: © Rido/Shutterstock; image #2: © Jelleke Vanooteghem/Unsplash