Skip links

Angelina Jolie Çocuklarını Kulak Deldirmeye Götürdü

Angelina Jolie ve Brad Pitt yoldayken nadiren tanınmazlar. Buna artık alışmışlar ve ne de olsa bu ün sayesinde iyi bir yaşam sürüyorlar. Her yerde tanınıyor olmak, oyuncu olma işinin bir sonucudur. Yine de gerçek olayların abartılması, skandallaştırılması ve iyi dozda hayal gücüyle yorumlanması işin bir parçası mı, şüpheli. Londra tabloid gazetesi The Sun tarafından 27 Eylül 2011’de yayınlanan bir haber buna iyi bir örnek teşkil ediyor: “Angelina Jolie’nin çocuklarının piercing dramı” haberini yaptı.

Dram mı? Gerçekten mi? Ne oldu? Brad Pitt İngiltere’de World War Z filmini çekerken, Jolie-Pitt ailesi Londra’nın güneybatısındaki Richmond’da yaşıyordu. Angelina Jolie çocuklarla bakımıyla ilgileniyordu, şarkıcı Gwen Stefani’yi ziyaret etti ve başka faaliyetlerde de bulundu. Örneğin, kızları Zahara (6) ve Shiloh’u (5) Sirisha’s Sağlık ve Güzellik merkezine götürdü, Zahara’nın birkaç küpe almasına ve kulaklarını deldirmesine izin verilen lüks bir güzellik salonu.

Tabloid gazete, kulak delmenin Zahara’ya acı verdiğini ve ağladığını belirten “salonda bir tanığın” olduğunu iddia ediyor. Sonuç olarak, kız kardeşi Shiloh’un kulak delmeye karşı karar verdiği söylendi. Ayrıca “tanık”, Brad Pitt’in kızlarının kulaklarını deldiremeyecek kadar küçük olduğunu düşündüğünü de duyduğunu iddia ediyor. Sun gazetesi ayrıca Brad Pitt’in işten eve geldiğinde kızını yeni küpelerle bulduğunda nasıl hissettiğini bildiğini iddia ediyor: “Memnun değil.” Ayrıca gazete, Angelina Jolie’nin kulak delimi ücreti olarak güzellik salonuna “işi bitirmek” (on İngiliz Sterlini, yaklaşık 11 €) için “bir onluk” ödediğini bildirdi.

Kısa süre sonra bu acı ve gözyaşı hikayesi dünyanın dört bir yanından sayısız medya kuruluşunda yerini aldı. Angelina’nın altı çocuktan dördü ile fotoğrafları her yerde görülebiliyordu, sevimli küçük Zahara küçük, ışıltılı 18 ayar altın küpelerini takıyordu. Çoğu durumda, orijinal hikayenin içeriği basitçe değiştirildi. Bazen annelerin çocuklarının kulaklarını delmesinin uygun olup olmadığı veya hangi yaşta olması gerektiği sorgulandı. Bu konudaki anketler, görüş bildirenlerin kültürlerine, örf ve adetlerine göre değişkenlik gösteriyor. (Bu sorunun cevabını Sorular ve Cevaplar adresinde bulabilirsiniz. Çocukların kulaklarını deldirmek için en uygun yaş nedir?)

Sirisha’s Health and Beauty’de neler olduğuna dair ilk elden bilgi sahibi olan güvenilir kaynaklarımız aracılığıyla birkaç gerçeği doğrulayabildik:

  • Evet, Angelina Jolie kızları Zahara ve Shiloh ile 17 Eylül 2011’de bu güzellik salonundaydı.
  • Evet, Zahara kendine 18 ayar altından kulak delme küpoesi seçti ve kulaklarını deldirdi.
  • Hikayenin diğer tüm parçaları, Sirisha’ya göre sadece uydurma.
  • Sirisha’daki delme küpelerinin fiyatı 15 £ (yaklaşık 17 €). Buna en kaliteli altın delim küpelerinin fiyatının yaklaşık 30 £ (veya 34 €) olduğunu daekleyin.

Hikayenin bu versiyonu, yalnızca yerel bir yayın organı olan Richmond Twickenham gibi çok az sayıda medya kuruluşu tarafından bildirildi. The Telegraph gibi gerçekleri yazan bir yayın organı bulmak son derece zor. Gazete sadece Angelina Jolie’yi savunmakla kalmıyor, aynı zamanda onu kötü bir anne olarak resmetmek için çok istekli olan çok fazla kişi olduğuna dikkat çekiyor. Gerçekler az satar maalesef, önemli olan skandallardır. Ayrıca paparazzi sirki gösterisini çoktan tamamladı.

Image credits
Header image: © Andrew Evans/PR Photos