Skip links

2020 Küpe ve Kulak Delme Modası: Klasik Mavi ve Kombinasyonlar

2020 yılında küpe ve kulak delme işlemi için iki ana eğilim vardır: yılın rengi ve birden fazla küpe kullanmak. Aşağıda bu yılın küpe ve kulak delme modası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Küpe ve Kulak Delme Modası 2020 – #1: Klasik Mavi

2020 yılında Pantone Renk Enstitüsü tarafından tanımlanan yılın rengi “Klasik Mavi”dir. Kobalt ve kraliyet mavisi arasındaki zarif mavi ton, gün batımındaki gökyüzünü andırır. Her yıl olduğu gibi yılın rengi, tasarım dünyasını ve dolayısıyla mücevher ve moda pazarını güçlü bir şekilde etkileyecektir. STUDEX bu eğilimi safir, kapri veya neon mavisi küpelerle takip ediyor. Bunlar akuamarin, beyaz veya kristal küpelerin yanı sıra klasik inci küpelerle kolayca birleştirilebilir. Örneğin koyu mavi elbise, üstüne beyaz spor ceketlerle kombine edilebilir.

Bu kombinasyonları günlük kıyafetlerinizde ve iş yerinizde rahatlıkla kullanabildiğiniz gibi gece kıyafetlerinizde de tercih edebilirsiniz. “Klasik Mavi” barış, huzur, güvenilirlik, istikrar, netliği ve esnekliği temsil eder. Yani önümüzdeki 10 yıl boyunca ihtiyacımız olan her şeyi simgeliyor.

Earring and Ear Piercing Trends 2020

Küpe ve Kulak Delme Modası 2020 – #2: Bir Kulakta Birden Fazla Küpe Kullanmak

Kulağa birden fazla küpe takmak bu arada mega bir trend haline geldi. STUDEX tarafından 2018’de yapılan çevrimiçi bir ankete* göre, küpe takan kadınların %56’sında bir veya iki küpe, %44’ünde ise üç veya daha fazla küpe var. Bu oranın kısa sürede tersine dönmesi beklenebilir. O zaman sadece bir veya iki küpe takan kadınların sayısının azınlıkta olacak.

Genellikle klasik olarak bir çift küpe kullanımı günümüzde artık demode olmaya başlamıştır. Günümüzde bunun yerini kulak memesi bölgesinde üç küpe ve kıkırdak bölgesinde iki küpe kullanma modası almıştır. Ayrıca bu kullanılan küpelerde takım yıldızı küpeleri veya daha farklı kombinasyonlar şeklinde ayarlanabilir. Günümüzde kulak tam bir sanat eseri haline dönüşüyor. Küpe kombinleri önemli bir kendini ifade aracı oldu. Her şey olabilir. “Az çoktur”, kulak takıları için doğru değildir. “Nerede çokluk orada bolluk” sözü de biraz fazla kaçabilir. Ama aradaki herhangi bir sayıda küpe ve kulak takısı idealdir. Sıkıcı olmadıkları sürece.

Kulak deldirme işlemlerinizde STUDEX antialerjik System75 küpeleri sizlere çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ayrıca Sensitive by STUDEX antialerjik çelik aksesuar küpe modellerimizi de tercih edebilirsiniz. Birçok STUDEX iş ortağı mağaza ve eczanede ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

*Kaynak: STUDEX of Europe, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İsviçre’deki kadınlara yönelik çevrimiçi anket, 11/2018, iç pazar araştırması, yayınlanmamış

Image credits
Header image: night sky: © m wrona/Unsplash, earrings: © STUDEX of Europe GmbH; other images: © STUDEX of Europe GmbH