Skip links

2016 Küpe Modası : Bu yıl neler var?

Bu yılın küpe modasını sizlere iletmek için için INHORGENTA MÜNİH 2016 ve BASELWORLD 2016 kuyumculuk fuarlarını yakından takip ettik. Bu yıl için takı tasarımcılarının eğilimleri ve yeni tasarımları aşağıdaki şekildedir:

2016 Küpe Modası – #1: Birden Fazla Küpe Kullanımı

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da birden fazla küpe takmak moda. Dolayısıyla değişik renklerde ve şekillerde küpeler, büyük ve sarkıt küpelere kıyasla oldukça popüler. Kulak memesinde iki veya üç küpe ile kıkırdak bölgesinde bir adet kombinasyonlu tarz benimsenmiş durumda.

Daha farklı kombinasyonları STUDEX Pinterest pinboard’da bulabilirsiniz: “Şık Kulak Deldirme Küpeleri Resimleri/Videoları” ve “Küpeleri sırala!”

2016 Küpe Modası – #2: Yumuşak Gül Rengi ve Mükemmel Havalı Açık Mavi

PANTONE® renk uzmanları ilk kez iki farklı rengi PANTONE 2016 Yılın Rengi olarak seçtiler: PANTONE 13-1520 Rose Quartz and PANTONE 15-3919 Serenity
Sıcak, kucaklayan gül tonunun serin, sakin açık mavi ile birleşimi bu yılın küpe trendlerine yansıyor. Gümüş tonlarındaki takılar bu renklere mükemmel uyum sağlar.

Earring Trends 2016: Soft Rose Tone and Cool, Airy Light Blue

2016 Küpe Modası – #3: Çiçek Gücü

2016 yılında çiçek ve çiçek desenleri takılarda vazgeçilmez unsurlar olmuştur. Alessio Sorrentino’nun bazı takıları, Ernst Färber’in kolye tasarımları ve STUDEX‘in papatya tasarımlı küpeleri bunun kanıtıdır. Piccola Insignia’nın MY iMenso koleksiyonundaki çiçekli tasarımları oldukça göz alıcıdır. Bu yüzükler 925 ayar gümüş üzerine gerçek minyatür çiçeklerin reçine yapıştırma tekniğiyle uygulanmış halidir.

Kuyumculuk Fuarlarından İzlenimler

Image credits
Header image: © Baselworld/MCH Swiss Exhibition (Basel) Ltd.; image #1: © Messe München; images #2, #5, #7 and #13: © STUDEX of Europe GmbH; image #3: Claudia Hoppe, © Messe München; image #4: Richard Hans Becker, © Messe München; image #6: Alessio Sorrentino, © Messe München; image #8: Ernst Färber, © Messe München; image #9: MY iMenso, © Bene-Lux Jewels BV; image #10: STUDEX, © Messe München; image #11: © Messe München