Skip links

2014 Yılı Küpe Modası: Dört Ayırt Edici Özellik

Hangi model küpeler 2014 yılında kullanılacak? 2014 yılının modası nedir? Bunun için takı tasarımcılarıyla görüştük ve sokakların nabzını sizler için yokladık. İşte bulduklarımız:

Küpe Trendleri #1: “Kulak Partisi” bir kulakta çoklu küpe kullanımı

Bir dakika bekleyin… Ne düşünüyorsunuz? Evet haklısınız fakat 2014 yılında 1 kulakta 1’den fazla küpe kullanmak moda ve bu çok yaygınlaşacak. Bunu sokaklarda zaten gözlemleyeceksiniz. Bu kulak kıkırdak bölgesine kadar uzanan bir moda olacak. Kulak memesinde bir veya iki ve bunlara ilave olarak kıkırdak bölgesinde şık tasarımlı kıkırdak küpeleri göreceksiniz. En altta en büyük olan küpe ve yukarıya çıktıkça küçülen şekilde küpe kullanımını göreceksiniz. Değişik tasarımların yanında farklı renkte oluşturulan kontrastlardan oluşacaktır. 2014 yılında tek küpe kullanımını daha az göreceksiniz.
Pinterest sayfamızdan ilginç kullanım örnekleri ve kombinasyonlarını sizlerle paylaşıyoruz: “Küpeleri sırala!” ve “Şık Kulak Deldirme Küpeleri Resimleri/Videoları”

earring trends – multiple earrings
earring trends – ear cuffs

Küpe Trendleri #2: Kulak Kelepçeleri

Kulak kelepçeleri kulağın kıkırdak bölgesinde kullanılan ve bu bölgeyi delmeden kullanabileceğiniz tasarımda olan küpelerdir. Bu modeller kıkırdak delimi yaptırmak istemeyenler için ideal tasarımlardır. Diğer bir avantajı da kulak kısmının daha dikkat çekmesini isteyenler için basit kullanımı olmasıdır. Bunlar klasik küpelere göre punk tarzını yansıtır ve daha kadınsı görünüş veren geniş bir alanı kaplar.
Pinterest sayfamızdaki kulak kelepçesi küpe modellerine göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Küpe Trendleri #3: Mor Renk

2014 yılının mutlak renk modası ‘MOR’. Bu sadece saat ve takı endüstrisinde değil kozmetik ve tekstil sektöründe de aynı şekildedir. Ana renk mor olmak üzere bunun tonları olan menekşe, küpe çiçeği, pembe, gül gibi tüm tonları içerir. 2014 yılında birçok aksesuar, saat, küpe, göz farı, ojeyi ve ayakkabıları mor ve tonlarında göreceğiz. Beyaz renkle kombine edilmiş mor renk yazın trendi olacak. Siyah gece elbisesi ile mor renk kombinasyonunda harika görüneceksiniz. Şayet mor renk tonlarında küpeye arıyorsanız 2014 yılı yaz modasına hazırsınız demek…
Pinterest sayfamızdan örneklere bakabilirsiniz.

earring trends purple
Earrings trends – animal motifs

Küpe Trendleri #4: Hayvan Motifleri

2014 yılı motiflerinin neredeyse hepsi hayvan motifleridir. Kelebekler, uğur böcekleri, arılar, kumrular, baykuş ve diğer kuşlar. Bunların bir kısmı altın, gümüş, medikal çelik gibi değerli materyallerle çalışılmış ve üzerlerinde pırlanta ve inciler kullanılmıştır. Birçok küpe tasarımcısı ve bilinen markalar alt segmentten üst segmente kadar hayvan motiflerini kullanmıştır. Örnek verecek olursak: STUDEX, Tiffany, Chanel ve Dior.
Hayvan motifli muhteşem küpelere Pinterest sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Genel olarak, daha fazla küpe, yeni kombinasyonlar, muhteşem renkler ve farklı motiflerle heyecan verici bir 2014 yılı bekliyoruz.

Image credits
Header image: © Josh Pereira/Unsplash; “Street Style” background image: © Damian Brandon/FreeDigitalPhotos.net; all Pinterest images: © their respective owners (see sources via Pinterest links)