Skip links

2013 Yılı Küpe Modası

2013 yılında küpe modası nasıldır ? Hangi klasik küpeler her koleksiyona dahildir? Hangi tasarımlar2013 yılı modası ‘İçinde’ ve hangi tasarımlar ‘dışında’ olacaktır ? Stilinizi belirlemek için bizim tavsiye ettiğimiz 8 modeli unutmayın. Pinterest sayfamızdan ünlülerin kullandıkları küpeleri göreceksiniz.

Trend 1: Her günün şampiyonu – yüksek kaliteli materyalden yapılmış klasik küpeler

Klasik küpeler günlük kullanımda her zaman olduğu gibi ideal seçimdir. Okulda, ofiste ve spor yaparken bile rahatça takabilececeğiniz şık bir tasarımdır. Geçen yıl olduğu gibi bu tasarımda 14 ayar ve 18 ayar altın küpeler tercih edilecek. Sadece tasarımda farklılıklar olacaktır.

Bu tasarımları kimler tercih ediyor?
2012 yılı benim kişisel listemde üst sırada yer alan 4 Olimpiyat altın madalyaya sahip Missy Franklindir. Londrada düzenlenen yaz olimipiyatlarında dünya rekorunu kırarken yüzerken bile inci küpelerini çıkarmamış ve zarif bir şekilde bunu gerçekleştirmiştir.

Televizyon yıldızı Kim Kardashian tarafından Nisan 2012 takılan küpeler muhtemelen geçen yılın en ilgi çekici küpeleriydi. Altın ve pırlantadan yapılmış K ve W harfleri onun Kanye West olan ciddi ilişkisini temsil ediyordu.

Amerikan Country şarkıcısı Taylor Swift çiçek şeklinde tasarlanmış büyük sarı altın küpelerde pırlanta ve inciler kullanılmıştır.

Aktirist Zooey Deschanel Emmy Ödüllerinde taktığı pırlanta küpelerle dikkatleri üzerine çekmiştir. Keira Knightley’de çeşitli sinema galalarında yıldız şeklindeki küpeleriyle harika görünüyordu.

Justin Bieber dokuz yaşındayken kulaklarını deldirmiştir. Her zaman küpe takmıyor fakat taktiği zaman pırlanta veya siyah taşlı küpeleri tercih ediyor.

Trend 2: Birden fazla küpe takmak

Kulak başına birden fazla küpe takmak günümüzde anormal değildir. Aslında, popülerlik kazanıyor. Kulağın kıkırdak alanı içinde iki ya da üç küpe ve bir tane ya da daha fazla küpe kombinasyonları en yaygın olanlardır. Küpe iğnesi boyutu genellikle kulak memesinden ne kadar yükseğe yerleştirilirse o kadar azalır.

Kimler takıyor?
Perry, Pink Katy, Sienna Miller, Miley Cyrus, Demi Lovato, Hilary Duff, Jennifer Aniston ve Kate Moss birden fazla küpe kullanıyor.

Trend 3: Sonsuzluk için halka küpeler

Halka modası asla klasik küpe sona ermez. Seçenekleriniz düz beyaz altın, sarı altın veya gümüş boyutları küçükten büyüğe doğru değişir. İdeal bilezik ve kolyeyle tamamlanır. Kırmızı halı üzerinde harika görünüyor olabilir.

Kimler takıyor?
Jennifer Lopez özellikle halka tasarımlı küpeleri seviyor. Halka küpeler Rihanna’nın ve Beyoncé’in takı koleksiyonlarının parçasıdır.

Trend 4: Avize veya damla şeklinde küpeler

Avize veya damla şeklinde küpeler mükemmel romantik bir görünüm için idealdir. Onlar çok kadınsı görünüm verir. Bu tür büyük tasarımlar partiler ve diğer günler için tercih edilebilir. 2013 yılında beyaz veya sarı altınla kombine edilmiş değerli taşlar veya yarı değerli taş tasarımlarını sıkça göreceğiz.

Kimler takıyor?
Country şarkıcısı Carrie Underwood telkari altın avize küpeler ve aktris Glenn Close elmas avize küpeler kullanmayı tercih ediyor.

Trend 5: Renkler: yumuşak renklerden soğuk renklere

2013 yılında küpe renk aralığı iki büyük zıtlık olacaktır. Bu ilkbahar / yaz 2013 modası sıcak renkler örneğin kırmızı ve pembe gibi . Bununla beraber yumuşak pastel renklerle beyaz ve siyahın kontrast oluşturduğu tasarımlar kullanılacaktır. Oniks ve hematit zarafeti temsil edecektir.

Trend 6: Son derece büyük halka küpeler artık demode

Küçük halka küpeler modasını korurken büyük halka küpeler demode olmuş ve zamanını doldurmuştur. Modacılar bu omuzlara kadar inen hantal tasarımların kullanımının zor olduğunu anlamışlardır. Ayrıca büyük akrilik, cam ya da ahşap boncukla süslenmiş tasarımlar kısa ömürlü birer moda idi.

Trend 7: Güle güle tüy tasarımlı küpeler

2013 yılında tüy şeklinde tasarımı olan küpeler kullanılmayacak. Tüy şekilleri hala karat altınla yapılan telkari kreasyonlarda bulunabilir ancak gerçek şu ki bunlar da 2013 yılında demode oldu.

Trend 8: Erkeklerde tek küpe takmak demode

Erkekler için sadece tek bir kulakta küpe takmak demode. Bu yılın trendi her iki kulakta da küpe kullanmaktır.

Image credits
Header image: © pressmaster/Fotolia; other images: see image captions